Ponowienie ślubów zakonnych przez kl. Piotra, kl. Adriana i kl. Jarosława w Castel Sant’Elia

W niedzielę poprzedzającą Uroczystość Świętego Michała Archanioła, 25 września b.r. trzej współbracia klerycy Adrian Leszko, Piotr Gruca i Jarosław Lechociński w obecności współbraci i licznie przybyłych wiernych ponowili swoją profesję zakonną. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył rektor sanktuarium ks. Piotr Burek CSMA, natomiast bracia profesi odnowili swoje przyżeczenia na ręce Przełożonego Generalnego naszego Zgromadzenia, ks. Dariusza Wilka CSMA, który przybył do naszego Sanktuarium Matki Bożej „ad Rupes” specjalnie na tą ważną uroczystość. W homilii ksiądz rektor przypomniał przesłanie założyciela naszego Zgromadzenia, bł. Ks. Markiewicza, dotyczące czystości, ubóstwa i posłuszeństwa, oraz zachęcił aby bracia profesi emanowali entuzjazmem do wszystkich których spotkają na wzór Ojca Założyciela, który szczerym uśmiechem zdobywał serca dzieci i młodzieży.

Po zakończonej eucharystii udaliśmy się do refektarza zakonnego aby wspólnie radować się z naszych braci profesów. Podczas kolacji został oficjalnie włączony do naszej wspólnoty domowej kleryk Jarosław, który po ukończeniu rocznej nauki języka włoskiego w Rzymie w naszej parafii p.w. św. Oktawiusza i męczenników, rozpoczyna 1 rok studiów filozoficzno-teologicznych w Viterbo.

To bardzo podniosłe przeżycie dla młodego zakonnika, gdy oddaje się Panu Bogu do dyspozycji. Przeżywamy i my, zakonnicy nieco starsi, gdy wspominamy z naszego życia te wydarzenia - jakże piękne i wzniosłe. Życzymy naszym współbraciom wytrwałości na drodze realizacji swego powołania, radości ze służby Bogu i człowiekowi. Niech Matka Boża Skalna, którą czcimy w naszym sanktuarium oraz potężny orędownik u Boga Św. Michał Archanioł prowadzą ich po ścieżkach życia zakonnego.

Kl. Łukasz Nowak CSMA

Liturgia na dziś

4724955
Today
Yesterday
This Week
This Month
184
3896
9133
49855