Peregrynacja Figury św. Michała Archanioła - Sanktuarium - 23 wrzesień 2013

Witaj Wysłanniku Niebieski w naszym Sanktuarium!

W poniedziałek 23 września, po trzech dniach pobytu w parafii św. Antoniego Pustelnika, figura Świętego Michała Archanioła dotarła do naszego Sanktuarium. Zanim jednak do nas dotarła przeszła ulicami miasta w pięknej, kolorowej i radosnej procesji.

O godzinie 21.00 wszyscy czciciele Świętego Michała z Castel Sant’Elia zgromadzili się w kościele parafialnym, gdzie ruszyła uroczysta procesja przeniesienia figury Figura była niesiona była przez bractwo świętych Anastazego i Nonnozego, patronów Castel Sant’Elia, a także przez Bractwo Matki Bożej Loretańskiej. Złota korona, która wieńczy głowę figury symbolizująca ogromną potęgę i władzę nad Zastępami Niebieskimi była noszona na zmianę przez proboszcza parafii ks. Ryszarda Niziołka i rektora naszego Sanktuarium ks. Piotra Burka. Program modlitewny bazujący na koronce anielskiej i pięknych rozważaniach przygotował i poprowadził wikariusz tutejszej parafii ks. Sławomir Szarota. W uroczystej procesji wzięło udział i zaangażowało się całe miasto, począwszy od wiernych, którzy modlili się w czasie drogi jak i tych, którzy oświecili i przyozdobili trasę procesji. Warto podkreślić, że trasa procesji przebiagała wzdłuż ulic naszego miasta, przez które zazwyczaj nie przebiegają procesje religijne, toteż nasza procesja była wielkim wyznaniem wiary i oddaniem ogromnej czci świętemu Michałowi. W ten sposób modliliśmy się do tego Niebieskiego Patrona aby opiekował się nad wszystkimi mieszkańcami naszego miasta.

Po ponad godzinnym przemarszu ulicami miasta Święty Michał dotarł do naszego Sanktuarium, a dokładnie do Bazyliki Świętego Józefa, gdzie przez następne trzy dni będzie czekał na swoich wiernych czicieli.

Cały następny dzień wypełniony był bogatym programem. Od rana celebrowane były specjalne modlitwy anielskie, m.in. koronka do 9 Zastępów Niebieskich, litania do Świętego Michała Archanioła. Odmawiane były akt oddania się pod opiekę świętego Michała Archanioła oraz znana na całym świecie modlitwa papieża Leona XIII - wielkiego czciciela naszego patrona. Wieczorem o godzinie 21.00 rektor sanktuarium we współpracy z klerykami przygotował piękne czuwanie wieczorne ku czci Świętego Archanioła Michała połączone z nabożeństwem pokutnym i możliwością skorzystania z Sakramentu Pojednania.

Liturgia na dziś

5167183
Today
Yesterday
This Week
This Month
1014
1636
10607
40351