Wyjątkowa wizyta w naszym Sanktuarium

W niedzielę 18 października b.r. nasze Sanktuarium Maryjne w Castel Sant’Elia odwiedziło dwóch polskich biskupów biorących udział w Synodzie na temat rodziny, który w tych dniach obraduje w Rzymie. Mięliśmy ogromną radość gościć w naszych progach  J.E. Ks. Abp. Stanisława Gądeckiego, Biskupa Diecezji Poznańskiej i Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski oraz J.E. Ks. Bp. Jana Wątrobę, Biskupa Diecezji Rzeszowskiej oraz Przewodniczący Rady ds. Rodziny w Polskim Episkopacie. Wraz z dostojnymi Ojcami Synodalnymi gościliśmy w naszym Sanktuarium również ks. Przemysława Drąga - Dyrektora Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin, ks. Adama Sycza - Rektora Instytutu Polskiego w Rzymie oraz ks. Mateusza Rachwalskiego - Studenta owego Instytutu.

W progach klasztornych przywitał zacnych gości Rektor Sanktuarium Matki Bożej „ad Rupes” - ks. Piotr Burek wraz z przyjacielem naszego Sanktuarium ks. Prał. Tymonem Tytusem Chmieleckim, którzy z wielkim entuzjazmem oprowadzali gości po miejscach pracy michalitów w Castel Sant’Elia. Zwiedzanie rozpoczęło się od podziwiania wspaniałych widoków Doliny Supentońskiej z placu św. Anny, by po przejściu kilkudziesięciu metrów dotrzeć do kościoła parafialnego św. Antoniego Pustelnika. Następnie ks. Rektor wraz z ks. Tymonem pokazali naszym gościom antyczną Bazylikę Świętego Eliasza, po czym ks. Rektor oprowadził dostojnych gości po terenie Sanktuarium Matki Bożej „Ad Rupes” opowiadając bogatą kilkunastowiekową historię tego miejsca. Po dłuższej modlitwie w Grocie przed cudownym obrazem Matki Bożej „ad Rupes”, Księża Biskupi wraz z towarzyszącymi im księżmi udali się do Bazyliki św. Józefa, następnie zobaczyli cmentarz franciszkański znajdujący się obok kościółka św. Michała Archanioła jak i również sam urokliwy kościół. Po odwiedzeniu ważnych i znaczących miejsc pracy księży michalitów, nie zabrakło również krótkiego spaceru po ogrodach zakonnych, prowadzonych starannie przez naszą wspólnotę.

Zwieńczeniem wizyty zacnych gości była wspólna kolacja w refektarzu naszego domu, gdzie mogliśmy porozmawiać i poznać się lepiej. Na zakończenie kolacji, w „dwóch słowach” rektor ks. Piotr podziękował Księżom Biskupom za chęć przeżycia z naszą wspólnotą zakonną tego niedzielnego popołudnia, zapewniając jednocześnie o modlitwie wszystkich współbraci w intencjach Ojca Świętego i wszystkich Ojców Synodu, wypraszając dla nich światło Ducha Świętego na kolejne dni obrad. Natomiast Księża Biskupi ze swojej strony podziękowali za zaproszenie i możliwość zobaczenia tego świętego miejsca jakim jest nasze Sanktuarium, jak również możliwość poznania wspólnoty zakonnej niedaleko Rzymu, w której bije mocno polskie serce. Księża Biskupi jednomyślnie uznali to niedzielne popołudnie jako błogosławioną i ważną przerwę w obradach, by następnego dnia z nowymi siłami sprostać wyzwaniom Synodu Biskupów.

Przedstawiamy Wam, drodzy przyjaciele, bogatą galerię z tego wyjątkowego niedzielnego spotkania.

Kl. Łukasz Nowak

Liturgia na dziś

4648676
Today
Yesterday
This Week
This Month
389
687
1076
6688